Mevlüt Ülgen

"Bilgeliğin zirvesi bugünde yaşamak, geleceği , planlamak ve geçmişten kar sağlamaktır" Zaman durmadan akar. Toplanamaz. Depolanamaz. Tekrarlanamaz ve harcanır.Cervantes “hayat bozuk para gibidir, dilediğinizce harcayabilirsiniz ama bir kez"de miş; bir kez harcayabileceğimiz anları kendi kontrolümüze alma, zamanın esiri değil, efendisi olma zamanıdır.

 

Eğitim İçeriği:

Zaman Nereye Gidiyor Anketi Uygulama ve Tartışma, Neden Zaman Yönetimi? Zaman Nedir? Zamanın Özellikleri, Boş Vakti Olmamak Zihnin Bir Durum mudur? Zaman Kötü Kullanıldığında Yaşadıklarımız, Başarılı İnsanların Özellikleri Nelerdir, Zaman Katillerini Bulalım, Zaman Kaybının Nedenleri, Erteleme, Zaman Denetimi, Çalışma Alışkanlıklarını Tanıma ( anket uygulama ), Alışkanlık Değiştirme Planı, Öncelikleri Sıraya Koyma" Etkinliği, Zamanı Değerlendirme Soru Listesi, Zamanı Yeniden Düzenleyebilme, En İyi Zaman, Geleceğini Planlama, Yaşam Çizgisi Oyunu, Günlük , Haftalık, Aylık, Yıllık Plan....

Zaman Yönetimi Eğitimi süresi 8 saat, 20 kişilik gruba uygulamalı atölye olarak plânlanmakla birlikte; ihtiyaç ve koşullara göre plânlamalar yapılmakta, büyük gruplara 2 saatlik seminer olarakta sunulmaktadır.